Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Targi edukacyjne – gimnazjaliści szukali odpowiedniej szkoły - Powiat Wodzisławski

Targi edukacyjne – gimnazjaliści szukali odpowiedniej szkoły

Rozglądamy się, bierzemy ulotki i pytamy – mówili gimnazjaliści, którzy wczoraj odwiedzili Powiatowe Targi Edukacyjne.

15 marca odbyły się dziesiąte, jubileuszowe Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Wodzisławiu Śl. Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski.

Podczas oficjalnego otwarcia Targów  Starosta Tadeusz Skatuła  podkreślił, że szkoły Powiatu Wodzisławskiego to bez najmniejszej wątpliwości najlepsze placówki w całym naszym regionie. – Wierzę, że nasza oferta okaże się dla was interesująca, a dzisiejsze Targi pomogą w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Zachęcam do wybierania szkół w powiecie wodzisławskim, bo są najlepsze – dodał Starosta.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyli gimnazjaliści mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą szkół, ale także osobiście porozmawiać z uczęszczającymi do nich uczniami. Szkoły, jak i placówki oświatowe  przygotowały dla zwiedzających ulotki, broszury i gazetki reklamowe oraz ciekawe i atrakcyjne stoiska, promujące daną jednostkę.

W nowym roku szkolnym powiatowe szkoły planują uruchomienie 55 oddziałów, czyli o dwa więcej niż funkcjonują obecnie. W ofercie pojawiło się kilka nowych kierunków kształcenia m.in. technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w ZST w Wodzisławiu Śl., technik logistyk, technik geodeta i wędliniarz w ZSP Nr 2 w Rydułtowach oraz technik cyfrowych procesów graficznych w ZSP w Pszowie. W ofercie utrzymano także klasę mundurową w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śl. oraz oddziały dwujęzyczne i Liceum Plastyczne w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl.