Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Szykuje się taneczne święto w WCK

Szykuje się taneczne święto w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 21. Wodzisławską Galę Taneczną MIX. Zawody dla zespołów tanecznych o randze ogólnopolskiej odbędą się w sobotę, 20 maja br.

gala taneczna mix plakat

Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w czterech kategoriach: street dance, show dance, mażoretki/cheerleaderki i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.

– Impreza od ponad 20 lat wpisuje się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. W tym roku zapraszamy na nią po raz 21. Jest to wielki sukces, ponieważ zainteresowanie zawodami nie gaśnie. Zespoły chętnie do nas przyjeżdżają, a Gala stanowi istotny punkt na trasie ich tanecznych wyjazdów. Zapraszam serdecznie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego na widownię. To wspaniała okazja móc podziwiać pokazy taneczne na żywo w różnych stylach – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisławska Gala Taneczna MIX to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach tańca, szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie:

  • karty zgłoszeniowej,
  • potwierdzenia dokonania opłaty akredytacyjnej w wysokości 250 zł od zespołu,
  • pliku z muzyką do występu

na adres mailowy organizatora ara@wck.wodzislaw.pl w terminie nieprzekraczającym 29 kwietnia 2023 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora oraz w regulaminie.

Bilety na widownię w cenie 15 zł będą niebawem dostępne w kasie WCK oraz za pośrednictwem sprzedaży online.