POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Szykuje się remont ul. Powstańców w Skrzyszowie

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. ogłosił przetarg na przebudowę czterystumetrowego odcinka ul. Powstańców Śl. w Skrzyszowie na odcinku od granicy z Jastrzębiem-Zdrój do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II.

ul. Powstańców w Skrzyszowie - plan orientacyjny

O remont drogi powiatowej 5020S ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie wnioskowali do Zarządu Powiatu powiatowi radni z gminy Godów: Robert Wala, Roman Marcol i Izabela Tomiczek. Zarząd po analizie środków własnych i uzyskaniu deklaracji wójta Godów Mariusza Adamczyka na temat gotowości współfinansowania zadania w wysokości połowy kosztów, zdecydował o przebudowie tej drogi jeszcze w tym roku. Koszty inwestycji oszacowano na ok. 800 000 zł, z czego 400 tys. zł ma pochodzić z budżetu Gminy Godów, a kolejne 400 tys. zł – z budżetu Powiatu Wodzisławskiego.

Powiatowy Zarząd Dróg już ogłosił przetarg na to zadanie. W jego ramach ma zostać przebudowana jezdnia na około 400 metrowym odcinku od granicy z Jastrzębiem-Zdrój do strefy gospodarczej w Skrzyszowie. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, krawężników i odwodnienia drogi. Na zakończenie prac wykonawca będzie miał  czas do połowy listopada.