Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szykuje się gratka dla miłośników twórczości Krzysztofa Klenczona - Powiat Wodzisławski

Szykuje się gratka dla miłośników twórczości Krzysztofa Klenczona

Dokładnie 1 kwietnia br. w sali widowiskowej Rydułtowskiego Centrum Kultury odbędzie się finał Festiwalu Piosenki "Niezapominajka". W tym roku uczestnicy zaśpiewają utwory Krzysztofa Klenczona.

Krzysztof Klenczon to prawdziwa legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Lider „Czerwonych Gitar” i „Trzech Koron”. Kompozytor takich hitów jak: „Kwiaty we włosach”, „Taka jak ty”, „Nikt na świecie nie wie”, „Wróćmy na jeziora”, „Historia jednej znajomości”, „Biały krzyż”, „Dziesięć w skali Beauforta”, „Powiedz stary gdzieś ty był” i wielu innych utworów, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki. Zmarł tragicznie w 1981 r. Pamięci jego i jego twórczości poświęcono ósmą edycję Festiwalu Piosenki „Niezapominajka” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

Festiwal to impreza wyjątkowa, nie mająca podobnych w naszym regionie. Z jednej bowiem strony jest przeglądem twórczości artystów polskiej estrady, którzy już odeszli, nawiązując równocześnie do tradycji poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej, artystycznej i kabaretowej. Z drugiej jednak – jest konkursem wokalnym dla młodzieży i studentów z terenu powiatu wodzisławskiego i ościennych.

1 kwietnia na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury zaprezentują się zwycięzcy tegorocznych festiwalowych eliminacji: Karol Szymura, Monika Syrek, Karolina Marek, Dominika Sławik, Aleksandra Korus, Victoria Zondlo, Wirginia Chlebowska i Agata Konofał, dla których koncert będzie nie lada wyzwaniem. Zaprezentują się bowiem przy akompaniamencie zespołu muzycznego (a nie z podkładem muzycznym odtwarzanym „z taśmy”), a oceny ich popisów wokalnych dokona profesjonalne jury. Gościem specjalnym festiwalu będzie zespół DSA. Początek koncertu o godz. 17:00.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!