Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szukasz pracownika? Urząd pracy zapłaci za jego szkolenie - Powiat Wodzisławski

Szukasz pracownika? Urząd pracy zapłaci za jego szkolenie

Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem osoby bezrobotnej, której brakuje określonych kwalifikacji zawodowych, np. uprawnień lub umiejętności wymaganych do pracy na danym stanowisku, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim pomoże zorganizować i pokryje koszty szkolenie dla tej osoby.

Na czym to polega?
• Szkolenie jest organizowane w ramach umowy zawartej pomiędzy urzędem pracy, pracodawcą a instytucją szkoleniową.
• W trójstronnej umowie szkoleniowej jest określony zakres umiejętności i kwalifikacji wymaganych przez pracodawcę oraz zobowiązań do zatrudnienia osoby bezrobotnej na okres min. 6 miesięcy w ramach umowy o pracę.
• Szkolenie bezrobotnych na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej stanowi pomoc de minimis.

Co należy zrobić?
• Złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śl. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej: www.pup-wodzislaw.pl.

Jakie są korzyści:
• Pracodawca zyskuje wykwalifikowanego pracownika.
• Osoba bezrobotna za darmo zyskuje nowe uprawnienia.

Informacje :
Bliższych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy prz ul. Michalskiego 12 w pok. 304 (II piętro) lub telefonicznie pod numerem 32 459 29 97.