Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Szukasz porady konsumenckiej? Skorzystaj z porady online w serwisie e-konsument

Szukasz porady konsumenckiej? Skorzystaj z porady online w serwisie e-konsument

Wystartował portal https://e-konsument.com/. To innowacyjne, przygotowane przez Stowarzyszenie Aquila, bezpłatne narzędzie on-line, które wspiera konsumentów m.in. gdy chcą reklamować produkt lubusługę, rozwiązać umowę, gdy zgubiono ich bagaż itp. Portal powstał dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności, uzyskanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.

pieniądze

Wystarczy jedynie dostęp do Internetu, żeby w przystępny i jasny sposób natychmiast uzyskać poradę konsumencką. Z serwisu bez problemu mogą korzystać również osoby z niepełnosprawnościami – strona przygotowana jest zgodnie ze standardem WCAG 2.0.

Portal https://e-konsument.com/ automatycznie generuje poradę prawną, która zawiera konkretne kroki, jakie konsument może podjąć w danej sytuacji. W przypadku bardziej skomplikowanych spraw (np. wymagających analizy dokumentów), konsument otrzyma informację, gdzie może szukać bezpłatnej pomocy.

Po wejściu na https://e-konsument.com/, konsument jest proszony o zaznaczenie odpowiedzi na kilka prostych pytań dotyczących jego problemu. Wybrane odpowiedzi utworzą tzw. ścieżkę decyzyjną, na podstawie której serwis natychmiastowo wygeneruje poradę. Odpowiedź można wydrukować lub pobrać w formacie PDF.

Portal https://e-konsument.com/ to nowoczesne narzędzie, które wzmacnia istniejący system ochrony konsumentów – zwiększa świadomość prawną konsumentów, ułatwia zdobycie wiedzy oraz wspomaga ochronę i skuteczniejsze egzekwowanie praw przez konsumentów w sporach z przedsiębiorcami.