Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szpital ze wsparciem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Powiat Wodzisławski

Szpital ze wsparciem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rozstrzygnięto kolejny nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z dzisiejszą informacją Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 5 mln zł ma otrzymać Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Szpital w Wodzisławiu Śl.

Środki zostaną przeznaczone na dostosowanie do działalności medycznej wolnostojącego budynku dawnego Oddziału Internistycznego (wewnętrznego) w Wodzisławiu Śl. W ramach przedsięwzięcia planowane jest wykonanie robót budowlanych,  instalacji sanitarnej i elektrycznej oraz gazów medycznych. Ponadto PPZOZ w ramach realizowanego obecnie projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez wymianę zewnętrznej sieci ciepłowniczej, sieci c.w.u. wraz z węzłami cieplnymi i regulatorami pogodowymi oraz termomodernizacja budynków PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach” przeprowadzi w tym roku termomodernizację budynków byłej interny. Łączna realizacja tych zadań pozwoli na przywrócenie funkcji medycznych budynku, który obecnie jest nieużytkowany.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.