Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szkoły Powiatu Wodzisławskiego najlepsze w regionie! - Powiat Wodzisławski

Szkoły Powiatu Wodzisławskiego najlepsze w regionie!

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Wodzisławskiego, podobnie jak w roku ubiegłym i minionych latach, w bieżącym roku szkolnym osiągnęły najwyższy procent zdawalności z egzaminów maturalnych na obszarze Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku.

Zgodnie z informacjami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odsetek osób, które z powodzeniem złożyły egzamin dojrzałości, w Polsce wynosi 75,5 %. W Województwie Śląskim jest on nieznacznie wyższy i wynosi 75,74 %. W Powiecie Wodzisławskim wskaźnik zdawalności był znacząco wyższy niż w województwie i osiągnął poziom 79,85 %, dzięki czemu po raz kolejny szkoły Powiatu Wodzisławskiego okazały się najlepsze na obszarze działania Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku.

Powiat Wodzisławski – 79,85 %

Miasto Rybnik – 76,92 %

Powiat Mikołowski – 76,29 %

Powiat Rybnicki – 75,34 %

Powiat Raciborski – 72,54 %

Miasto Żory – 71,95 %

Miasto Jastrzębie Zdrój – 71,06 %

W powiecie wodzisławskim w kategorii „liceum ogólnokształcącego” najlepiej
maturę zdali absolwenci I LO w Wodzisławiu Śl. (97,18%), którzy wyprzedzili absolwentów II LO w Wodzisławiu Śl. (94,38%). W kategorii „technikum” najlepsi okazali się uczniowie Technikum Nr 3 w ZST w Wodzisławiu Śląskim(89,84%) oraz uczniowie Technikum Nr 1 w tym samym Zespole (82,81%). Wśród liceów profilowanych bezkonkurencyjne okazało się Liceum Profilowane funkcjonujące w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie  (76,92%).

Informacja o wynikach egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2010/2011 z poszczególnych szkół – pobierz