Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szkoły górnicze walczyły o puchar starosty - Powiat Wodzisławski

Szkoły górnicze walczyły o puchar starosty

Aż 9 szkół górniczych z województwa śląskiego walczyło o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego w Turnieju Tenisa Stołowego, który po raz drugi zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Turniej, podobnie jak przed rokiem, zdominowała szkoła z Rybnika. W finale Marek Wandraj pokonał Pawła Pielorza i tym samym Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku, w składzie którego wystąpił także Remigiusz Gwoźdź, obronił tytuł najlepszej drużyny. Drugie miejsce w rozgrywkach zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie: Szymon Wosnitzka, Patryk Plaskaty, Marcin Kowalski. Na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie naszego Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim: Kamil Weisman, Marcin Machaczek i Patryk Lubszczyk.

W tegorocznych zmaganiach wzięły udział takie szkoły jak:
•    Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku
•    Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu
•    Powiatowy Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 6 w Brzeszczach
•    Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie
•    Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim
•    Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie
•    Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju
•    Zasadnicza Szkoła Zawodowa Izby Rzemieślniczej w Rybniku.