Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Szkolne biblioteki z nowościami

Szkolne biblioteki z nowościami

Trzy powiatowe szkoły otrzymały dofinansowanie do zakupu książek oraz elementów wyposażenia dla szkolnych bibliotek. Wszystko dzięki pozytywnej decyzji w sprawie wniosku, który Powiat Wodzisławski złożył w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

urządzenie do czytania ebooków położone na otwartej książce

Z programu skorzystały: Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie. Wysokość dofinansowania dla jednej szkoły to 12 000 zł (80%), do którego należy dołożyć obowiązkowy wkład własny (20%).

Całkowita wartość projektu w trzech szkołach powiatowych wyniesie w tegorocznej edycji 45 000 zł. W zależności od potrzeb zostaną zakupione nowości książkowe, czytniki e-book oraz dodatkowe elementy wyposażenia. Oprócz tego w ramach programu zostaną również zorganizowane działania promujące czytelnictwo wśród młodzieży.

Głównym celem  projektu jest budowanie nawyków czytelniczych oraz wzmacnianie aktywności w tym zakresie wśród młodzieży. Ma temu sprzyjać zwiększenie dostępu uczniów do nowości wydawniczych dostępnych w bibliotece szkolnej.

Pasek logotypów promujących Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa