Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szkolenie z Facebooka dla firm - Powiat Wodzisławski

Szkolenie z Facebooka dla firm

Poznaj narzędzia cyfrowe, które rozwiną Twoją firmę. Facebook zaprasza firmy z naszego regionu na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 3 grudnia w Rybniku.

logo facebook

Rozwijanie kompetencji cyfrowych ma duże znaczenie w biznesie. Są to kluczowe umiejętności, towarzyszące codziennej pracy przedsiębiorcy, poszukiwaniu partnerów biznesowych, promocji samych przedsiębiorstw oraz wytwarzanych przez nie towarów i świadczonych usług. Z badań przeprowadzonych przez Morning Consult na zlecenie firmy Facebook w 2018 r. wynika, że aż 73% MŚP w Polsce deklaruje wykorzystanie Facebooka do swoich działań biznesowych. To najwięcej ze wszystkich przebadanych krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania). Ponadto 64% polskich przedsiębiorców potwierdza, że Facebook pomógł im rozwinąć firmę, 80% – że wsparł w pozyskaniu nowych klientów, a 75% dzięki niemu zwiększyła swój przychód. Dane te obrazują nie tylko wzrastający potencjał narzędzi mediów społecznościowych w rozwoju przedsiębiorstw, ale i wysokie aspiracje polskich MŚP.

Obecność w Internecie oznacza wzrost konkurencyjności małego biznesu na rynku regionalnym, ogólnopolskim, a nawet poza granicami kraju. Dlatego warto skutecznie edukować przedsiębiorców sektora MŚP w obszarze marketingu społecznościowego. Wszystko to pozwala na wyrównywanie szans w dostępie do wiedzy, umiejętności i narzędzi pomiędzy przedsiębiorcami i pracodawcami z dużych miast i mniejszych miejscowości.

O tym wszystkim i więcej będzie można dowiedzieć się podczas szkolenia, zaplanowanego na 3 grudnia w Rybniku – Niewiadomiu w Industrialnym Centrum Kultury przy ul. Mościckiego 3.

Więcej informacji na temat programu szkoleń oraz zapisów można uzyskać na stronie internetowej: https://bwfpolandrybnik.splashthat.com/ oraz pod adresami e-mail: Anna.Ciepiel@hkstrategies.com i Tomasz.Banasiak@hkstrategies.com.

Partnerami szkolenia są: Urząd Miasta Rybnik, Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, Izba Handlowo-Przemysłowa w Rybniku, Inkubator Przedsiębiorczości w Rybniku, Urząd Miasta Żory, Urząd Miasta w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Śląskie Partnerstwo Gospodarcze.