Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szansa na lepsze jutro – trwa rekrutacja do projektu - Powiat Wodzisławski

Szansa na lepsze jutro – trwa rekrutacja do projektu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim wraz z siedmioma ośrodkami pomocy społecznej z terenu powiatu rozpoczęło realizację projektu „Lepsze Jutro”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wsparciem zostanie objętych 350 mieszkańców powiatu, w tym co najmniej 60 osób niepełnosprawnych.

Projekt, którego głównym celem jest aktywna integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu, ma otworzyć drogę do lepszego jutra, lepszej przyszłości osobom i rodzinom mającym różnorodne problemy, utrudniające im prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Wsparciem zostaną objęte osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, w tym osoby mające trudności wychowawcze, osoby w trudnej sytuacji materialno-bytowej, a także osoby bezrobotne. Pomoc uzyskają również wychowankowie przebywający w rodzinnej pieczy zastępczej lub w placówce opiekuńczo-wychowawczej oraz wychowankowie, którzy rozpoczęli proces usamodzielnienia. Uczestnikami projektu mogą ponadto zostać osoby niepełnosprawne z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi. – Dla każdego uczestnika zakwalifikowanego do projektu zostanie zaplanowana indywidualna ścieżka reintegracji. Uwzględnione w niej zostaną indywidualne potrzeby uczestnika, zgodne z jego wykształceniem, doświadczeniem i zainteresowaniami tak, aby stał on się atrakcyjniejszy na rynku pracy – tłumaczy Kinga Pilarska, koordynator projektu.

Uczestnicy projektu skorzystają m.in. z treningów interpersonalnych z psychologiem, treningów kompetencji i umiejętności społecznych oraz rozwijających zainteresowania, a także z zajęć grupowych czy warsztatów z zakresu doradztwa zawodowego. Będą mogli także uczestniczyć w kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe. Rekrutację do projektu od listopada prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. W ośrodkach pomocy społecznej w Gorzycach, Lubomi, Mszanie, Pszowie, Radlinie, Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim nabór rozpocznie się w styczniu 2016 roku.

Wszystkich chętnych do udziału w projekcie prosimy o kontakt z biurem projektu mieszczącym się na parterze budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wałowej 30 – pokój numer 13.