Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szach i mat – powiatowy turniej w szachy rozstrzygnięty - Powiat Wodzisławski

Szach i mat – powiatowy turniej w szachy rozstrzygnięty

Adam Radecki, Kamil Kozioł i Henryk Samborski - to zwycięzcy III Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w Szachach, które zostały rozegrane w ubiegłą sobotę w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. Do tegorocznych szachowych potyczek przystąpiło prawie 70 uczestników. Najstarszy zawodnik miał 78 lat, z kolei najmłodszy zaledwie 6.

Szachy to niewątpliwe gra umysłowa, w której bezpośrednio rywalizować mogą zawodnicy w różnych grupach wiekowych. Gra w szachy kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć, uwagę, cierpliwość, zmysł obserwacji, kreatywność, koncentrację, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia.

III Mistrzostwa Powiatu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Turniej rozegrano  systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w trzech kategoriach wiekowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach  wyłoniono zwycięzców.

W kategorii powyżej 17 lat zwyciężył Henryk Samborski, drugie miejsce zajął Krzysztof Wołyński, a trzecie – Adam Bizoń. W kategorii między 11 a 17 rokiem życia najlepszy okazał się Kamil Kozioł, tuż za nim uplasowali się Piotr Żyliński i Łukasz Domański. W najmłodszej grupie wiekowej, poniżej 11 lat, niepokonanym zawodnikiem był Adam Radecki, drugie miejsce zajęła Paulina Robakowska, a trzecie – Maciej Borkowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Kozioł.  Sędzią głównym zawodów był Jacek Stebel.

Dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczył Wicestarosta Dariusz Prus.