Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Świętowali 100-lecie istnienia policji - Powiat Wodzisławski

Świętowali 100-lecie istnienia policji

W piątek, 5 lipca, w Wodzisławskim Centrum Kultury  odbyły się wodzisławskie obchody Święta Policji. W tym roku miały charakter szczególny, ponieważ przypadają w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

uroczystości 100-lecia istnienia policji

W trakcie ceremonii policjanci z garnizonu wodzisławskiego otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim mł.insp. Jarosława Grudzińskiego akty mianowania na wyższe stopnie. Pracownicy cywilni z kolei otrzymali wyróżnienia za sumienną i rzetelną pracę.

Po uroczystej dekoracji, do zgromadzonych na sali policjantów zwrócił się starosta Leszek Bizoń, który zabrał głos w imieniu wszystkich samorządowców z powiatu wodzisławskiego. –  Bycie policjantem to niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt, ale i ogromny obowiązek, ponieważ jesteście elitą tego kraju, a obywatele oczekują Waszego profesjonalizmu i kryształowej postawy.Życzę Wam zatem, aby Wasz trud i zaangażowanie znajdowały zawsze uznanie ze strony mieszkańców, a policyjny mundur stale cieszył się należytym szacunkiem – powiedział.