Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Święto strażników miejskich i gminnych - Powiat Wodzisławski

Święto strażników miejskich i gminnych

Dzisiaj w Polsce obchodzone jest święto straży miejskich i gminnych. Zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży gminnej.

9 serpnia dzien straży miejskiej

Z okazji „Dnia Strażnika Miejskiego i Gminnego” składamy wszystkim strażnikom oraz pracownikom cywilnym straży życzenia zawodowego spełnienia, radości w pełnieniu zaszczytnej służby lokalnemu społeczeństwu oraz osobistej satysfakcji z wykonywanej pracy. Szczególne życzenia kierujemy do Straży Miejskiej z Wodzisławia Śl., która obchodzi 30-lecie istnienia.