Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Światowy Dzień Walki z AIDS - Powiat Wodzisławski

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dokładnie dzisiaj – 1 grudnia na całym świecie głośniej i wyraźniej niż na co dzień mówi się o tym, jak zapobiegać AIDS, jak żyć odpowiedzialnie i jak radzić sobie z chorobą. Światowy Dzień Walki z AIDS, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia, obchodzony jest na świecie już po raz 23.

W tym dniu odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Na znak solidarności z chorymi ich uczestnicy przywdziewają czerwoną wstążkę.
Więcej informacji na  temat problematyki AIDS/HIV:
Krajowe Centrum ds. AIDS – www.aids.gov.pl
Ogólnopolska Sieć Osób Żyjących z HIV/AIDS „Sieć Plus” – www.netplus.org.pl
Stowarzyszenie Wolontariuszy Wobec AIDS „ Bądź z Nami” – www.swwaids.free.ngo.pl
telefon Zaufania HIV/AIDS – 801 888 448, 22/ 962 82 26