Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych - Powiat Wodzisławski

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dzisiaj Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. W powiecie wodzisławskim funkcjonuje ponad 300 organizacji pozarządowych. To stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Grafika, niebiesko tło, z lewej strony dłonie, z prawej strony logo powiatu i napis: Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych.

Światowy Dzień NGO ma na celu zainspirowanie ludzi do aktywniejszego zaangażowania się w organizacje pozarządowe i zachęcanie do większej symbiozy między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych po raz pierwszy obchodzony był w 2014 roku w Helsinkach. Inicjatywa szybko zyskała na popularności i dziś świętowany jest już w 89 krajach.

Organizacje pozarządowe tworzą wielobarwny pejzaż społeczeństwa obywatelskiego. W powiecie wodzisławskim mamy ponad 300 NGO, co roku organizujemy specjalny festiwal, podczas którego organizacje prezentują to, czym zajmują się na co dzień. Za każdą działalność jestem niezwykle wdzięczny, bo wzbogaca ona niezwykle nasze lokalne życie – mówi starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Pełen wykaz organizacji pozarządowych powiatu wodzisławskiego znajduje się tutaj PRZEJDŹ (nowe okno)