Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski #SWD Spędź Wakacje Doskonałe - Powiat Wodzisławski

#SWD Spędź Wakacje Doskonałe

W powiecie wodzisławskim wystartowała akcja #SWDSpędźWakacjeDoskonałe. W ramach akcji przygotowano garść wiedzy przydatnej na wakacje i nie tylko.

Grafika podzielona na prostokąty, okulary przeciwsłoneczne, logo powiatu i informacje zawarte w tekście

To informacje związane m.in. z wiedzą konsumencką (zgubiony/uszkodzony bagaż, opóźniony lot/pociąg dalekobieżny, problemy z biurem podróży i wiele innych spraw, w których pomocny może być Powiatowy Rzecznik Konsumentów), bezpieczeństwem (nad wodą, w lesie, podczas upałów itp.). W ramach akcji przygotowano również powiatowy przewodnik turystyczny, czyli spis miejsc, które warto odwiedzić w wakacje.

#SWDSpędźWakacjeDoskonałe to także szereg konkursów organizowanych w powiatowych mediach społecznościowych. Pierwszy z nich już wystartował. Stworzyliśmy grafikę z listą wakacyjnych zadań (m.in. skorzystanie z cyklobusu Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, zwiedzenie trzech zabytków powiatu, wysłanie powiatowej pocztówki czy skorzystanie z kąpieliska na terenie powiatu). Zadanie konkursowe polega na realizacji przynajmniej połowy z nich, udokumentowania tego na zdjęciach, przesłanie zdjęć w wiadomości prywatnej. Konkurs trwa do 3 września. Do wygrania wakacyjne zestawy gadżetów z logo Powiatu Wodzisławskiego.

Link do konkursu: link (0twiera się w nowym oknie).

Ośrodki wodne, wyprawa kajakiem, rowerem, a może wdychanie solanek, basen albo akrobacje na hulajnodze w skateparku czy ćwiczenia na siłowni pod chmurką? U nas to wszystko jest pod ręką. U nas można też spotkać łabędzie, łowić ryby albo – tak po prostu – spacerować malowniczymi trasami. Powiat wodzisławski ma wiele do zaoferowania. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy odkrywali piękno Powiatu kawałek po kawałku, a czasami przypomnieli sobie o miejscach, których dawno nie odwiedzali. Wiele z nich zmieniło się przecież nie do poznania.

Różowa grafika z treścią konkursową.