Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sukces wodzisławskich maturzystów. Byli najlepsi w regionie i powyżej średniej krajowej - Powiat Wodzisławski

Zdawalność egzaminu dojrzałości w szkołach prowadzonych przez powiat wodzisławski wyniosła w tym roku aż 82,8 %, co daje wynik lepszy niż w roku poprzednim, gdzie zdawalność wyniosła 76,96%

W tym roku do egzaminu maturalnego w Polsce przystąpiło 268 257 tegorocznych absolwentów szkół średnich. Tę liczbę stanowiło: 103 595 uczniów technikum, 164 276 uczniów liceum oraz 34 obywateli Ukrainy. Maturę zdało 78,2% maturzystów. 15,5% podchodzących do egzaminu nie zdało jednego przedmiotu, 6,3% nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

W powiecie wodzisławskim zdawalność matur uplasowała się na wysokim poziomie – w tym roku wyniosła aż 82,80%. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku było to 76,96%.

Najwyższy procent zdawalności osiągnął w tym roku Zespoł Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim (Liceum Ogólnokształcące), gdzie procent zdawalności wynosi 96,61 %. W tym liceum na 118 osób przystępujących do egzaminu zdało 114. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim (Technikum) z wynikiem 94,74 % – tam na 114 osób przystępujących do matury zdało 108.Na trzecim miejscu znalazło się w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (94,41%), gdzie na 179 osób przystępujących do matury zdało 169 abiturientów.

Szczegółowe wyniki z podziałem na poszczególne szkoły prezentujemy poniżej:

WYNIKI MATUR 2022 W POWIECIE WODZISŁAWSKIM – PLIK PDF