POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Sukces uczniów Liceum Plastycznego

Uczniowie wodzisławskiego Plastyka znani są z wysokich umiejętności artystycznych, co potwierdzają lokaty w konkursach plastycznych, zdobyte tytuły laureatów, liczne wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystaw.

Szczególnie dumni jesteśmy  z wygranych w konkursach związanych z główną specjalnością naszej szkoły, czyli grafiką, dlatego cieszy nas kolejny sukces, jaki odniosła grupa uczniów LP, która wzięła udział w prestiżowym XXI Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci Młodzieży w Toruniu – podkreśla wicedyrektor szkoły Renata Szymanek.

Z ponad dziesięciu tysięcy prac z 45 krajów(!) wybrano 969 prac do wystawy, którą można podziwiać w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. Wśród prac zakwalifikowanych do wystawy  znalazły się prace Barbary Bugdol, Alicji Kozik, Magdaleny Kubicy i Weroniki Klyszcz. Spośród wszystkich nadesłanych prac zostało wyłonionych 80 równorzędnych nagród. Wśród nich nagrody zdobyły: Paulina Czuchowska z klasy trzeciej i Natalia Mandrysz z klasy czwartej wodzisławskiego Liceum Plastycznego. Uczennice przygotowali Grzegorz Mitręga oraz Marek Pośpiech. Laureatki oraz opiekunowie  zostali zaproszeni na uroczyste posumowanie Biennale 18 października do Torunia.