Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sukces uczniów „Jedynki” w ogólnopolskim konkursie matematycznym - Powiat Wodzisławski

Sukces uczniów „Jedynki” w ogólnopolskim konkursie matematycznym

Fantastyczny sukces odniosła drużyna I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

Jakub Kołoczek z klasy 3A, Jan Rodzoń z klasy 2A oraz Paweł Pękała z klasy 1A wygrali trzecią edycję ogólnopolskiego konkursu matematycznego „m@tando 2015”.

Konkurs jest organizowany przez Śląską Sieć Metropolitalną oraz miasto Gliwice pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej i Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Zwycięzcy otrzymali wiele cennych nagród rzeczowych, min. iPody i programy komputerowe.

Na zdjęciu – Minister Krystyna Szumilas w towarzystwie uzdolnionych matematycznie uczniów i ich opiekuna – Jerzego Heruda.