Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Stypendyści PGG także w Radlinie - Powiat Wodzisławski

Stypendyści PGG także w Radlinie

23 uczniów klas pierwszych, uczących się w Branżowej Szkole I Stopnia w Radlinie w zawodach mechanik monter maszyn i urządzeń specjalność maszyny i urządzenia górnicze otrzyma stypendia Polskiej Grupy Górniczej. Dziś podpisano umowy stypendialne.

stypendyści PGG

Jak zapowiadaliśmy w materiale sprzed tygodnia, Polska Grupa Górnicza SA w ramach współpracy z Powiatem Wodzisławskim objęła programem stypendialnym nie tylko uczniów Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl., lecz również Branżowej Szkoły I Stopnia w Radlinie. Dzisiaj w obecności wicestarosty Danuty Maćkowskiej, naczelnika Wydziału Oświaty Katarzyny Zöllner-Solowskiej oraz dyrektora szkoły Jarosława Rudola przedstawiciele firmy podpisali umowy stypendialne z rodzicami 23 uczniów.

Zgodnie z nimi każdy uczeń będzie otrzymywał stypendium w wysokości 200,00 zł miesięcznie, a uczniowie wyróżniający się w nauce, po spełnieniu odpowiednich warunków (tj. średnia ocen na świadectwie kończącym rok szkolny – minimum 4, zachowanie – minimum dobre, 100% obecność na zajęciach – wliczając w to obecności usprawiedliwione) otrzymają nagrodę roczną w wysokości 1.000,00 zł. Firma zapewnia również uczniom zatrudnienie w kopalniach wchodzących w skład spółki w roku ukończenia szkoły, po uzyskaniu minimum jednej kwalifikacji w zawodzie oraz po przedstawieniu pozytywnego wyniku badań lekarskich dopuszczających do pracy pod ziemią.