Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Strażacy OSP najlepsi w powiecie

Strażacy OSP najlepsi w powiecie

W miniony weekend reprezentacje 9 grup zawodowych zmierzyły się w IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Najlepszą okazała się drużyna strażaków OSP.

Do turnieju, który odbył się 22 września na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. zgłosiły się reprezentacje strażaków PSP, policjantów, piekarzy, prawników, strażaków OSP, księży, przedsiębiorców, dziennikarzy oraz ratowników WOPR.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przystąpiono do rozlosowania dwóch grup. Mecze w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Po fazie grupowej drużyny przystąpiły do rywalizacji w fazie finałowej. Do półfinału awansowały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie. Przegrani półfinału walczyli o miejsce 3.  Z kolei drużyny, które zmagania grupowe zakończyły na trzeciej pozycji, walczyły o miejsce 5 itd.

Wszystkie reprezentacje podeszły do zawodów z wielkim zaangażowaniem, jednak  w walce o podium zmierzyły się drużyny: strażaków OSP, policjantów, księży i strażaków PSP. Tytuł Mistrza Powiatu oraz Puchar Starosty wywalczyła reprezentacja strażaków OSP. Zwycięski zespół w ostatnim meczu fazy finałowej pokonał reprezentację księży, którym tym samym przypadło drugie miejsce na podium. Brązowy medal zdobyła drużyna strażaków PSP. Na kolejnych miejscach uplasowali się: policjanci, prawnicy, dziennikarze, przedsiębiorcy, ratownicy WOPR i piekarze.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze z nich puchary i medale.

Zdjęcia można zobaczyć również – tutaj.