POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Strażacy-ochotnicy bogatsi o kolejny sprzęt

W sobotę, 6 października, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. odbył się apel, podczas którego przekazano sprzęt dla jednostek ochotniczych straży pożarnych w Olzie i Rogowie.

OSP w Olzie wzbogaciła się o nowy wóz bojowy średni zakupiony w ramach projektu, którego beneficjentem jest Gmina Gorzyce. Z kolei OSP Rogów otrzymała używany pojazd  SD30 z 30-metrową autodrabiną mechaniczną, który przez wiele lat użytkowany był przez Państwową Straż Pożarną w Wodzisławiu Śl., a za zgodą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazany został do OSP Rogów.

W trakcie uroczystości, w której poza zawodowymi strażakami i strażakami-ochotnikami wzięli udział włodarze powiatu: starosta Ireneusz Serwotka i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala, a także wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk odbyło się również wręczenie odznaczenia „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej powiatu wodzisławskiego” dla starosty. Odznakę staroście nadało  Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Po apelu na placu komendy, którego jedną z atrakcji był zabytkowy konny wóz strażacki z OSP w Rogowie z początku XX w., uroczystości przeniosły się do Olzy, gdzie przekazany strażakom sprzęt został poświęcony przez ks. Bogdana Redera – proboszcza parafii pw. NMP Królowej Pokoju.

Zdjęcia dzięki uprzejmości UG w Gorzycach.