Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Strażackie zmagania w najbliższą sobotę - Powiat Wodzisławski

Strażackie zmagania w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę (24 września) na terenie MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śląskim odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP Powiatu Wodzisławskiego. W programie zawodów m.in. sztafeta pożarnicza, budowanie linii gaśniczych czy podawanie prądów wody ze stanowisk gaśniczych.

Rozpoczęcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 10:00. Do rozgrywek zakwalifikowali się zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych oraz najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych.

Konkurencje sobotnich zawodów sportowo-pożarniczych:

1)  ćwiczenie bojowe,

– dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu (podestu),

–  zbudowanie linii ssawnej,

–  zbudowanie linii głównej z 2 odcinków W-75,

–  zbudowanie 2 linii gaśniczych (po 2 odcinki W-52 każda),

–  uruchomienie motopompy i zassanie wody,

–  podanie 2 prądów wody ze stanowisk gaśniczych,

– obrócenie lub złamanie tarczy prądem wody, przewrócenie pachołków

2)  sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Zawody organizują wspólnie KP PSP w Wodzisławiu Śląskim, Powiat Wodzisławski oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim. Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych.

Plakat z informacjami zawartymi w artykule.