Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo po raz kolejny wsparło "Szlachetną paczkę" - Powiat Wodzisławski

Starostwo po raz kolejny wsparło „Szlachetną paczkę”

Akcja charytatywna "Szlachetna Paczka" po raz siódmy została wsparta przez pracowników Starostwa oraz radnych powiatowych. W tym roku wspieraliśmy Panią Marię i jej niepełnosprawnego umysłowo syna Krzysztofa. Największą potrzebą rodziny był piec, który miał umożliwić Pani Marii gotowanie i pieczenie- jej pasje, które są szansą na zarobek. Dzięki zebranym środkom udało się zakupić ten sprzęt oraz wiele innych niezbędnych produktów.

szlachetna paczka

Patronat nad „Szlachetną Paczkę” objął starosta Leszek Bizoń.

Staraliśmy się zapewnić rodzinie wszystkie produkty, o które prosiła. Za zebrane pieniądze udało się kupić między innymi:
kuchenkę gazowo-elektryczną, 4 tony opału, produkty spożywcze, środki piorące i czyszczące, kosmetyki, środki do higieny, ciepłe kapcie na zimę. Oprócz tego została też zakupiona torebka dla Pani Marii oraz piżama dla Pana Krzysztofa. Łączna wartość wszystkich produktów to 4 tys. zł.

Udało się zapakować 8 paczek, które wraz z piecem i opałem zostaną przekazane potrzebującej rodzinie. W imieniu starosty, dziękujemy wszystkim pracownikom Starostwa oraz radnym Powiatu Wodzisławskiego, którzy zaangażowali się w akcję oraz przekazali datki. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się wesprzeć więcej potrzebujących rodzin i zapewnić im wszelkie niezbędne produkty.

Obdarowanej rodzinie życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!