Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta z życzeniami u stulatki - Powiat Wodzisławski

Starosta z życzeniami u stulatki

Dokładnie wczoraj, 18 lipca, swoje setne urodziny obchodziła Pani Emilia Smyczyk z Połomi. To najstarsza mieszkanka gminy Mszana. Z życzeniami i kwiatami do Dostojnej Jubilatki udał się m.in. starosta Leszek Bizoń wraz z włodarzami gminy.

Starosta z życzeniami u stulatki

Solenizantkę prócz starosty Leszka Bizonia odwiedził też wójt Mszany Mirosław Szymanek wraz z zastępcą Błażejem Tatarczykiem i kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Krystyną Porwoł, przewodniczący Rady Gminy Marek Liśnikowski i radny Roman Goik.

Przybyły też delegacje połomskich organizacji: Koła Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów i Rencistów, Rady Sołeckiej na czele z sołtys Magdaleną Herman i zespołu Połomianka. Huczne „Sto lat” zagrała Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury.

Pani Emilia jest rodowitą połomianką. Od 39 lat jest wdową. Wychowała ośmioro dzieci, ma 34 wnuków, 65 prawnuków i 24 praprawnuków (najmłodszy urodził się zaledwie kilka dni temu).

Solenizantce życzymy dużo zdrowia i… 200 lat :-)

Info i foto dzięki uprzejmości Gminy Mszana (źródło: https://www.mszana.ug.gov.pl/mszana/aktualnosci/5373-100-lat-pani-emilii-smyczyk-to-najstarsza-mieszkanka-gminy-mszana)