Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta z gratulacjami u strażaków - Powiat Wodzisławski

Starosta z gratulacjami u strażaków

Dzisiaj w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. odbyło się spotkanie starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia i kierownictwa Komendy ze strażakami z OSP Pszów. Okazją były sukcesy druhów-strażaków z Pszowa podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Drużyn OSP według regulaminu CTIF.

Wspólne pamiątkowe zdjęcia

Starosta Leszek Bizoń wspólnie z komendantem Markiem Misiurą pogratulowali pszowskim strażakom-ochotnikom zdobycia tytułów Mistrza i Wicemistrza Województwa Śląskiego w zawodach wojewódzkich drużyn OSP w/g regulaminu CTIF.

W trakcie spotkanie o przygotowaniach i kulisach zawodów opowiedział naczelnik jednostki Piotr Fiszer. W jego ocenie zawody przebiegały bardzo sprawnie, mimo że odbywały się w ponad trzydziestostopniowym upale.  Zawody rozegrane zostały w konkurencjach sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego, w których udział wzięło łącznie 29 drużyn – zwycięzców eliminacji powiatowych z terenu województwa śląskiego.

Zadaniem strażaków było przebiegnięcie sztafety podzielonej na 8 odcinków po 50 m. Ponadto musieli oni wykonać takie zadania jak przejście 6-metrowej równoważni, pokonanie 1,5-metrowej ścianki oraz 8-metrowej rury o średnicy 80 cm. I choć formę szlifują przy każdej akcji, to do tych zawodów przygotowywali się zaledwie kilka tygodni.

Pszowska OSP wystawiła dwie drużyny męskie, po jednej w grupie A i B. Co ciekawe w swoim składzie miała najstarszego zawodnika (72 lata) i jako jedyna prezesa powiatowego OSP. Drużyna w grupie A zdobyła srebrny medal i tym samym tytuł Wicemistrza Województwa Śląskiego, a drużyna w grupie B po raz dziewiąty z rzędu, obroniła tytuł Mistrza Województwa Śląskiego.

Teraz mistrzowie szykują się do zawodów krajowych, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Koninie. Najlepsze drużyny z zawodów krajowych będą tworzyć Reprezentację Polski na Międzynarodowych Zawodach Pożarniczych CTIF w miejscowości Celje, na Słowenii w 2022 roku.

Skład drużyny w klasie A: Łukasz Fibic (Dowódca), Jan Nowak (Łącznik), Błażej Kisiel (Mechanik), Mateusz Praszelik (Przodownik Roty Pierwszej), Tomasz Anderski (Pomocnik Roty Pierwszej), Dominik Wojaczek (Przodownik Roty Drugiej), Przemysław Stonoga (Pomocnik Roty Drugiej), Sebastian Banasiak (Przodownik Roty Trzeciej), Mateusz Szołtys (Pomocnik Roty Trzeciej), Zorian Grabiec (rezerwowy).

Skład drużyny w klasie B: Eugeniusz Danielczyk (Dowódca), Henryk Majchar (Łącznik), Piotr Fiszer (Mechanik), Mirosław Latocha (Przodownik Roty Pierwszej ), Dariusz Majchar (Pomocnik Roty Pierwszej), Jacek Wojaczek (Przodownik Roty Drugiej), Arkadiusz Rak (Pomocnik Roty Drugiej), Ryszard Glenc (Przodownik Roty Trzeciej), Eugeniusz Kozłowski (Pomocnik Roty Trzeciej), Piotr Mikołajczyk (rezerwowy).

Jeszcze raz gratulujemy pszowskim druhom sukcesu i trzymamy kciuki podczas zawodów krajowych!