Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Starosta powołał nowego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Starosta powołał nowego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Od 1 stycznia funkcję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śl.  będzie pełnić Mieczysław Widenka. Starosta Leszek Bizoń powołał go na stanowisko w wyniku konkursu ogłoszonego przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Mieczysław Widenka zastąpi na stanowisku Piotra Zamarskiego, który przechodzi na emeryturę.

powołanie nowego powiatowego inspektora nadzoru budowlanego

Dziś, 31 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. odbyło się pożegnanie starego i powołanie nowego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotychczasowy inspektor Piotr Zamarski, który pracowały na tym stanowisku od 1999 r. przechodni na emeryturę.

Konkurs na nowego inspektora nadzoru budowlanego ogłosił Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach. Po przeprowadzeniu dwuetapowej procedury konkursowej WINB przedstawił staroście trzy kandydatury, spośród których Leszek Bizoń wybrał Mieczysława Widenkę. Dzisiaj starosta wręczył mu akt powołania z dniem 1 stycznia 2020 r. na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim.

Nowo powołany inspektor nadzoru urodził się w 1966 r. Żonaty, ma trójkę dzieci. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Architektury. Od 1999 r. pracuje w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śl., a od 2002 pełnił funkcję zastępcy inspektora.