Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - Powiat Wodzisławski

Starosta odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Tadeusz Skatuła, starosta wodzisławski, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odebrał z rąk Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Order Odrodzenia Polski to drugie, najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Starosta Tadeusz Skatuła znalazł się wśród  13 przedstawicieli samorządów lokalnych w Polsce, odznaczonych odznaczeniem państwowym za z wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP.