POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Starosta Leszek Bizoń podziękował komendantowi Justyńskiemu

Komendant Wojewódzki Policji Krzysztof Justyński, po pięciu latach pełnienia funkcji szefa śląskich policjantów, wczoraj zakończył służbę i przeszedł na emeryturę. Podziękowania za współpracę do odchodzącego komendanta, który przez lata związany był z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śl., skierował również starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach do 15.2.2021 dr Krzysztof Justyński, foto. KWP Katowice

Wczoraj w siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Z dniem 16 lutego funkcję tę przejmuje insp. Roman Rabsztyn. Zastąpił on na tym stanowisku nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego, który po blisko 5 latach kierowania śląską jednostką oraz 29-latach służby przeszedł na emeryturę.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach do 15.2.2021 dr Krzysztof Justyński, foto. KWP Policji

Komendant Justyński przed objęciem funkcji szefa największego garnizonu policyjnego w Polsce przez łącznie osiem lat pełnił funkcję Komendanta i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. Jego służba policyjna od początku związana była z jednostkami policji w Wodzisławiu Śląskim i Jastrzębiu-Zdroju. Karierę rozpoczął w pionie kryminalnym. W 2003 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Sekcji Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. W roku 2005 został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. W roku 2006 Krzysztof Justyński objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju, a dwa lata później, w 2008 r. mianowany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Służbę w Policji pełnił od 1992 roku.

Starosta Leszek Bizoń przekazał ustępującemu komendantowi podziękowania za lata pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całego naszego regionu, w szczególności gdy związany był z wodzisławską komendą policji. Życzył też zdrowia i pogody ducha oraz owocnej realizacji dalszych planów i zamierzeń na emeryturze. Równocześnie starosta Bizoń skierował gratulacje do nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, którym został Roman Rabsztyn.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach od 16.2.2021 insp. Roman Rabsztyn, foto. KWP Policji

Foto dzięki uprzejmości Policji Śląskiej, źródło: Internet https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/305572,Zmiana-na-stanowisku-szefa-slaskiego-garnizonu-Policji.html, dostęp: 16.2.2021 r.