Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych - Powiat Wodzisławski

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych

13 października 2011 roku w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie kierowników jednostek Powiatu i komórek organizacyjnych Starostwa z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wodzisławskiego. Było to spotkanie konsultacyjne projektu uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego w sprawie: uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok”.

Donata Malińska-Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego powitała uczestników spotkania, w którym wzięło udział 43 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Następnie Barbara Jasińska-Musik- Z-ca Naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu przedstawiła projekt „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 r.” Przygotowana prezentacja dotyczyła założeń Programu współpracy w zakresie realizacji zadań publicznych Powiatu Wodzisławskiego przez organizacje pozarządowe w 2012 roku. W Programie współpracy  ujęto realizację priorytetowych zadań publicznych z zakresu: kultury i ochrony dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, sportu, turystyki i krajoznawstwa, oświaty, ochrony i promocji zdrowia, pobudzania rozwoju lokalnego, ochrony środowiska, wspierania osób niepełnosprawnych. Jako zadanie priorytetowe uwzględniono również prowadzenie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim oraz zapewnienie całodobowej opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie poprzez działalność Domu Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Kwota środków planowanych na realizację Programu w 2012 roku wynosi 1 791 973,77 zł.
Po zapoznaniu się z projektem Programu współpracy przedstawiciele organizacji pozarządowych zadawali pytania dotyczące m.in. składania ofert na realizację zadań publicznych, czy też trybów przekazywania środków finansowych na ten cel.
Zgodnie z ogłoszeniem o konsultacjach projektu uchwały uwagi do tego dokumentu można zgłaszać do dnia 20 października pisemnie na adres: Wydział Strategii i Rozwoju Powiatu ul. Pszowska 92a, 44-300 Wodzisław Śląski lub e-mailem na adres: barbara.musik@powiatwodzislawski.pl
Po tym terminie projekt uchwały zostanie zatwierdzony przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego oraz przekazany do Przewodniczącego Rady Powiatu.
Zgodnie z zapisem art. 5a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego na uchwalenie Programu współpracy ma czas do dnia 30 listopada.