Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Sportowy sukces ZST

Sportowy sukces ZST

27 października w Pszczynie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół i Klubów Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2007/2008. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zajął I miejsce w kategorii chłopców wśród 106 szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Przedstawiciele szkoły otrzymali z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera – puchar, dyplom i nagrodę pieniężną. Wygrana ZST to pierwsze zwycięstwo szkoły ponadgimnazjalnej z Wodzisławia Śl. i powiatu wodzisławskiego w takim współzawodnictwie sportowym.

Współzawodnictwo obejmuje 12 dyscyplin sportowych, które drogą eliminacji, finału powiatowego, zawodów rejonowych, półfinału i finału wojewódzkiego wyłoniły najlepsze drużyny i zawodników w województwie śląskim.

Do punktacji współzawodnictwa zalicza się pięć dyscyplin, w których dana szkoła uzyskała najwyższe wyniki. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. najlepsze wyniki uzyskał w piłce nożnej, piłce koszykowej, piłce ręcznej, lekkoatletyce i narciarstwie biegowym.

Na sukces szkoły złożyła się bardzo dobra praca nauczycieli wychowania fizycznego z uczniami – sportowcami, doskonała baza sportowa stworzona przez Starostwo Powiatowe, współpraca z klubami sportowymi Powiatu Wodzisławskiego.

28 października w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportu odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji, nauczycieli, uczniów, podczas którego naczelnik Wydziału Oświaty Edyta Glenc w imieniu własnym i Starosty Powiatu Wodzisławskiego wręczyła listy gratulacyjne dyrekcji, nauczycielom wychowania fizycznego i uczniom – sportowcom oraz przekazała nagrodę pieniężną dla szkoły.