Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spektakl „Moje nie moje” na Rodzinnych Spotkaniach z Teatrem - Powiat Wodzisławski

Spektakl „Moje nie moje” na Rodzinnych Spotkaniach z Teatrem

Rodzinne Spotkania z Teatrem ponownie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pod koniec kwietnia publiczność będzie miała okazję obejrzeć barwny spektakl "Moje, nie moje" w wykonaniu Teatru "Szydełko". Przepiękne kostiumy, urzekająca scenografia, wspaniała gra aktorska, doskonała muzyka i efekty specjalne to wszystko, czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu.

Plakat Spektaklu „Moje nie moje” w WCK

Przedstawienie opowiada historię zwierząt, które pewnego dnia znajdują wielkie i tajemnicze jajo. Początkowo, każde z nich chce, aby odkrycie znalazło się w jego posiadaniu, wierzy bowiem, że z jaja wykluje się jego własny potomek. Sprawa jednak komplikuje się, gdy ze znaleziska wykluwa się ktoś zupełnie niepodobny do żadnego stada. Spektakl porusza bardzo istotne kwestie niesprawiedliwej oceny drugiej osoby, postrzegania innych przez pryzmat wyglądu, akceptacji w grupie, odmienności. Dotyka również tematy związane z ludzką chciwością, zazdrością, pragnieniem władzy, posiadania, materializmem, konsumpcjonizmem, arogancją, zbytnią pewnością siebie, egoizmem i zarozumiałością. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie sztuki Liliany Bardiejewskiej o tym samym tytule.

– „Moje, nie moje” to historia ciągle aktualna i ważna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Często oceniamy ludzi powierzchownie i niesprawiedliwie, niestety wciąż zdarza nam się akceptować kogoś bądź nie poprzez wygląd. A przecież w dzisiejszym świecie, pełnym różnorodności i dysproporcji tak ważna jest akceptacja, tolerancja i szacunek. One dają nam gwarancję pokoju i miłości. – dodaje Dorota Krawczyk.

W świecie konsumpcjonizmu, gdzie często „mieć” jest ważniejsze niż „być”, dzieci podejmują na scenie próbę zmierzenia się z wyżej opisanym problemem. Przedstawienie utrzymane jest w konwencji bajkowej, z pięknymi kostiumami, światłem, muzyką i scenografią. Postaciami w historii są sroki, wąż, żółw, mrówki, wróble, paw, żaby a nawet kangur.

– Po premierze spektakl otrzymał doskonałe recenzje, z czego jestem bardzo dumna i z czystym sumieniem mogę polecić i zaprosić wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli „Moje nie moje” 30 kwietnia do WCK – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

– Serdecznie zapraszam na kolejną odsłonę spektaklu „Moje, nie moje” Teatru Szydełko do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Widząc reakcję widzów, którzy dotychczas zobaczyli spektakl, jestem przekonana, że i tym razem teatr spodoba się widzom. – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Obsada: Nikola Gawlas, Zofia Jeleśnianska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki, Eliza Zurek.

Reżyseria: Dorota Krawczyk

Scenariusz: na podstawie sztuki Liliany Bardiejewskiej

Światło: Radosław Bujok

Scenografia: Adam Danek i Dariusz Włoszczyk

Muzyka: Jakub Ryszka

Kostiumy: Hanna Sekuła

Teatr „Szydełko” wystąpi 30 kwietnia o godzinie 16:00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie oraz online.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi, a także w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.