Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Służby czuwają. Zagrożenia na szczęście nie stwierdzono - Powiat Wodzisławski

Służby czuwają. Zagrożenia na szczęście nie stwierdzono

Z powodu utrzymującej się w kraju sytuacji związanej z fałszywymi alarmami bombowymi w szkołach, w których odbywają się egzaminy maturalne, starosta Leszek Bizoń zwołał na dzisiaj posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w niepełnym składzie.

posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W posiedzeniu udział wzięli prócz starosty również m.in. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Matuszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Marek Misiura, Sekretarz Powiatu Michał Lorek, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Wodzisławiu Śl. Artur Szwed, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Katarzyna Zöllner-Solowska oraz przedstawiciel wydziału odpowiedzialnego za zarządzania kryzysowe w starostwie Iwona Wajsman.

Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację w szkołach powiatu wodzisławskiego, a także działania zapobiegawcze podjęte przez odpowiednie służby. Stwierdzono też, że powołane do tego instytucje we wzmożony sposób czuwają nad bezpieczeństwem w rejonie placówek edukacyjnych i jak dotąd nie stwierdziły żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa uczniów czy pracowników szkół.