Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Słuchacze szkoły policyjnej uczyli się w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Słuchacze szkoły policyjnej uczyli się w Wodzisławiu Śl.

Dwudziestoosobowa grupa słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach przedwczoraj odwiedziła Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl. Kadeci realizowali specjalistyczny kurs z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Zdjęcie grupowe słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach przed siedzibą Ośrodka dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z/s w Wodzisławiu Śl.

Policjanci dowiadywali się, na co zwrócić szczególną uwagę w pracy z ofiarami przemocy w rodzinie, a także jak przebiegają zajęcia korekcyjne dla sprawców realizowane w wodzisławskim Ośrodku. Poznawali również specyfikę funkcjonowania specjalistycznego ośrodka wsparcia dla ofiar przemocy. Zajęcia dla policjantów poprowadziła dyrektor Ośrodka Celina Uherek-Biernat.

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śl. ze Szkołą Policji w Katowicach współpracuje od 2010 r. Słuchacze, którzy wczoraj odwiedzili Wodzisław Śl. to już druga w tym roku grupa, która realizowała swój specjalistyczny kurs z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wcześniej personel ośrodka prowadził dla policjantów wykłady na terenie szkoły w Katowicach, za co szefowa Ośrodka została w 2015 r. odznaczona Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Policji”.