Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Śląski Maraton Rowerowy przejedzie drogami powiatu. Zachęcamy do kibicowania! - Powiat Wodzisławski

Śląski Maraton Rowerowy przejedzie drogami powiatu. Zachęcamy do kibicowania!

W dniach 19-20 czerwca po raz jedenasty odbędzie się Śląski Maraton Rowerowy ze startem i metą w Mszanie. Uczestnicy zmierzą się z dystansami od 50 km do nawet 700 km. Na pokonanie najdłuższej trasy rowerzyści mają określony czas. Na najdłuższych dystansach maksymalnie 24 godziny. Zachęcamy mieszkańców do kibicowania uczestnikom maratonu.

Śląski Maraton Rowerowy Mszana - grafika okolicznościowa ze zdjęciami rowerzystów

W tym roku trasa maratonu przebiegać będzie przez 3 powiaty: wodzisławski, raciborski i miasto Jastrzębie-Zdrój. Start i meta zlokalizowane zostaną na terenie gminy Mszana, która jest głównym organizatorem wydarzenia wspólnie ze Stowarzyszeniem Promocji Aktywnego Wypoczynku z Wodzisławia Śl. Wydarzenie patronatem objął starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Uczestnicy zmierzą się z dystansami od 50 do nawet 600 km, na pokonanie których będą mieć od 3 do 24 godzin:

• Mikro Maraton – długość: 50 km – czas na pokonanie: 3 godziny,
  • Mini Maraton – 100 km- 5 godzin,
  • Maraton – 200 km – 10 godzin
  • Mega Maraton – 300 km – 24 godziny,
  • Super maraton – 400 km – 24 godziny,
  • Giga Maraton – 500 km – 24 godziny,
  • Ultra Maraton – 600 km – 24 godziny.

Regulamin, trasa, rejestracja oraz inne szczegóły dostępne są na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie – PRZEJDŹ (nowe okno).

Zachęcamy mieszkańców do kibicowania kolarzom na trasie oraz zapraszamy do galerii Maratonu z lat ubiegłych (dzięki uprzejmości GOKiR Mszana):