Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Śląski As” 2019 uczy się w wodzisławskiej „Jedynce” - Powiat Wodzisławski

„Śląski As” 2019 uczy się w wodzisławskiej „Jedynce”

Jakub Durczok, uczeń I liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim,  znalazł się w gronie nagrodzonych tytułem „Śląskiego Asa” 2019, przyznawanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. To prestiżowe wyróżnienie otrzymał za szczególne osiągnięcia w dziedzinie języków obcych.

W Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie 18 września odbyła się coroczna uroczystość organizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.  W trakcie tej wyjątkowej gali uczelnia uhonorowała listami gratulacyjnymi JM Rektora UŚ prof.dr.hab. Andrzeja Kowalczyka 41 najzdolniejszych uczniów z 12 szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Z dumą informujemy, że wśród nagrodzonych tytułem „Śląskiego Asa” 2019 znalazł się uczeń wodzisławskiej „Jedynki” Jakub Durczok z klasy IIIA, który otrzymał to wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie języków obcych.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi nagrody oraz życzymy kolejnych sukcesów i realizacji założonych celów.