Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji! - Powiat Wodzisławski

Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych, obywatelskich i mediacji!

Przypominamy, że na wizytę w 6 uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. punktach nieodpłatnej pomocy prawnej możesz umówić się on-line. Dzięki temu można w prosty i wygodny sposób zarezerwować wizytę u prawnika, radcy prawnego czy adwokata.

porady prawne

Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w zakresie przygotowania wniosku do sądu w kwestiach rozwodu lub separacji, masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego? Prawnik podczas porady sporządzi m.in. projekt pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym.

Możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub mediacji w sześciu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., a zlokalizowanych na terenie całego naszego powiatu. Lista i harmonogram działania punktów dostępny – TUTAJ (link).

Na wizytę można się umówić pod numer tel. 32 412 09 51 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Dodatkowo od teraz rezerwacji wizyty w punkcie można dokonać również samodzielnie o dowolnej porze za pomocą elektronicznego kalendarza wizyt Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sprawdź, jak to zrobić!

Krok 1:

Należy wejść na stronę:  https://np.ms.gov.pl/śląskie/wodzisławski W tym celu wystarczy kliknąć w niebieski baner znajdujący się na stronie www.powiatwodzislawski.pl (link)

porady

Następnie należy oświadczyć, że nie jest się w stanie samodzielnie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz kliknąć w okienko „ tak-zarezerwuj termin

Krok 2:

Miejsce, czyli powiat wodzisławski wybrane jest automatycznie.

Termin, należy wybrać okienko „rezerwacja terminu porady

Krok 3:

Wyświetla się dostęp do harmonogramu wizyt w powiecie wodzisławskim.

Samodzielnie można wybrać lokalizację punktu, dzień oraz godzinę.

Po tym wyborze, otwiera się okno z informacjami do wypełnienia:

Inicjały (najlepiej pierwsza litera imienia i nazwiska osoby, która chce się umówić na bezpłatna poradę prawną)

Nr telefonu (osoby, która chce się umówić na bezpłatną poradę prawną)

Adres e-mail (osoby, która chce się umówić na bezpłatną poradę prawną)

– Wyrażenie zgody na  przetwarzanie danych osobowych w systemie teleinformatycznym oraz zapoznanie się z klauzulą informacyjną.

Po wypełnieniu tych trzech kroków, należy wybrać „Zarezerwuj”. I już jesteś umówiony!

Osoby, które dokonają rezerwacji elektronicznej, otrzymają potwierdzenie tego faktu na podany e-mail.

Serdecznie zachęcamy do korzystania!