Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Sensoryczne czytadełka" potrwają od 17 maja do 15 czerwca - Powiat Wodzisławski

„Sensoryczne czytadełka” potrwają od 17 maja do 15 czerwca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim wraz ze Stowarzyszeniem Przy Dziupli zapraszają na "Sensoryczne czytadełka", czyli na niezwykłe czytanie zwykłych książek.

niemowlaki "czytające" książeczki

Jak zachęcają organizatorzy wydarzenia, „Dzieci czytają inaczej, całym sercem i każdym zmysłem, nie zepsuj tego! Książka to sztuka, książka to odkrycie. Książka to opowieść, książka to zabawa. Książka to emocja, książka to doświadczenie”.

Akcja „Sensoryczne czytadełka” rozpocznie się 17 maja i potrwa do 15 czerwca 2022 roku. Zajęcia umożliwią zarówno wyrównanie ewentualnych deficytów rozwojowych, jak i integrację dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi. Rozwój sensoryczny, teksty kultury oraz wciągająca zabawa w jednym.

Zajęcia dla maluchów (od 0 do 5 lat) i ich opiekunów będą odbywać się we wtorki w godzinach 10:00 -11:00.

Zajęcia dla starszaków (6-10 lat) będą odbywać się w środy w godzinach 16:30-17:30.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 455 4874 lub mailowo wypozyczalnia@biblioteka.wodzislaw-slaski.pl

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Biblioteka blisko ciebie. Narodowy program czytelnictwa 2.0” i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Ulotka promocyjna akcji sensoryczne czytadełka, opis zawartości w treści posta