Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” – warsztaty w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” – warsztaty w Rydułtowach

Zapraszamy wszystkich seniorów do Rydułtów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, poświęcone bezpieczeństwu na drogach. Dodatkowo osoby, które przyjadą na rowerach, będą mogły zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie ich podstawowy przegląd techniczny. Serwisant doposaży też pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego związane z bezpieczeństwem.

plakat akcja senior na drodze pamiętaj o bezpieczeństwie

Spotkanie odbędzie się w piątek, 23 sierpnia, o godz. 9:00 w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” ul. Strzelców Bytomskich 9A

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

—————————————————————————–

O AKCJI

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policja realizują już po raz czwarty ogólnopolską akcję dla seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań to: „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jest to największa z dotychczasowych edycji. W tym roku spotkania z seniorami zaplanowano aż w 94 miejscowościach.

Celem akcji jest uświadamianie seniorów – kierowców, rowerzystów i pieszych – jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz najważniejsze – jak unikać drogowych niebezpieczeństw. Eksperci prezentują specjalnie przygotowane krótkie filmy edukacyjne, obrazujące właściwe i niewłaściwe zachowania seniorów na drodze. Na ich podstawie rozmawiają z uczestnikami o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie właściwe rozwiązania. Lokalni policjanci ruchu drogowego poruszają z kolei zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danej  miejscowości.

Podczas spotkań poruszane są także o tematy sprawności psychofizycznej seniorów  i jej wpływie na zdolność kierowania autem, rowerem oraz na korzystanie z drogi jako pieszy. Każdy goszczący na zajęciach senior może bezpłatnie zweryfikować ostrość swojego wzroku oraz czas reakcji na zagrożenia, korzystając z przygotowanych na tę okoliczność przyrządów.

Mapa ogólnopolskich spotkań z seniorami zamieszczona jest na stronie internetowej www.seniornadrodze.pl.