Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji 2009

Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji 2009

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. zostało laureatem w konkursie Złota@2009-Samorządowy Lider Społeczeństwa Informacyjnego w kategorii „Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji”

W konkursie oceniano przede wszystkim jakość i użyteczność serwisu internetowego, jego zakres informacyjny oraz stopień rozwoju usług świadczonych drogą elektroniczną przez powiat np. przyjazny interfejs czyli strona internetowa jej aktualizacja, mapa i inne standardy, przejrzystość działań administracji publicznej przy wykorzystaniu rozwiązań teleinformatycznych, dostęp do Internetu i usługi on line, BIP – dostępność i aktualizacja itp.

Jury oceniało również posiadane plany, (programy lub strategie) rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz stopień i jakość realizacji projektów na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego prowadzonych lub koordynowanych przez władze publiczne w latach 2006-2007.

O uzyskanie nagrody mogły aplikować gminy wiejskie, gminy miejsko – wiejskie, gminy miejskie i powiaty ziemskie.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24 czerwca br. w Zakopanem podczas XIII konferencji Miasta w Internecie. Nagrodę odebrał Jerzy Rosół – Starosta Powiatu Wodzisławskiego.