Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wicestarosta Tadeusz Skatuła

Wicestarosta Tadeusz Skatuła

 

Wicestarosta: Tadeusz SkatułaWicestarosta Tadeusz Skatuła

Sekretariat wicestarosty: Joanna Halszka
pok. 112-113 (budynek przy ul. Bogumińskiej 2)
tel. 32 453 97 16
e-mail: sekretariat@powiatwodzislawski.pl

Adres do korespondencji:
ul. Bogumińska 2
44-300 Wodzisław Śl.

Wicestarosta Tadeusz Skatuła przyjmuje interesantów w czwartki w godz. 15:00-17:00.

Informacja o działalności Wicestarosty w tekście łatwym do czytania – pobierz plik (docx 14KB)

Wicestarosta sprawuje bezpośredni nadzór nad: Wydziałem Komunikacji i Transportu, Wydziałem Administracji Architektoniczno – Budowlanej, Wydziałem Ochrony Środowiska, Wydziałem Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatowym Zakładem Zarządzania Nieruchomościami.

Tadeusz Skatuła – urodził się w Bluszczowie (gm. Gorzyce), skąd się wywodzi i gdzie mieszka z żoną. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na wydziale górniczym. Ukończył dwa fakultety, otrzymując tytuł mgr inż. górnika i inż. elektryka. Przez ponad trzydzieści lat związany był zawodowo z górnictwem, gdzie przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego od pracy w kopalni „Moszczenica” aż po funkcję pierwszego zastępcy dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku. Radny Powiatu Wodzisławskiego od 2002 r. W latach 2010-2016 pełnił funkcję starosty wodzisławskiego, a wcześniej (2006-2010) – wicestarosty. Do 2016 r. był członkiem władz Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Był prezesem, a obecnie jestem honorowym prezesem KS „Przyszłość” Rogów.

Za działalność samorządową został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – drugim (po Orderze Orła Białego) najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi (za całokształt działalności) oraz tytułem Samorządowca-Spółdzielcy przyznanym przez Krajową Radę Spółdzielczą. Jest laureatem tytułów: „Gorzyckiej Perły”, „Człowieka o złotym sercu” oraz wielu odznaczeń państwowych, branżowych i resortowych, m.in. za działalność sportową, na rzecz bezpieczeństwa i obronności kraju oraz górniczych.

W czasie wolnym kocha piłkę nożną, jazdę na rowerze, pływanie oraz wycieczki górskie.