Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Są pieniądze na założenie lub rozwój firmy - Powiat Wodzisławski

Są pieniądze na założenie lub rozwój firmy

Lokalna Grupa Działania "Morawskie Wrota" informuje, że 20 października rozpocznie się nabór wniosków o dotacje dla osób i przedsiębiorców z terenu działania LGD na otworzenie lub rozwój działalności gospodarczej.

pieniądze złotówki banknoty

Nabór będzie trwał do 3 listopada br. do godz. 14:00.

W konkursie przewidziane są następujące alokacje:

• 240 000 na tworzenie przedsiębiorstw

(na założenie firmy beneficjenci otrzymają 60 000 zł – jest to PREMIA 100% finansowana w formie ryczałtowej);

• 1 260 000 zł na rozwój przedsiębiorstw

(na rozwój działalności gospodarczej będzie można uzyskać do 300 000 zł – 70% kosztów kwalifikowalnych będzie przelanych na konto beneficjenta po rozliczeniu projektu i utworzeniu minimum jednego miejsca pracy).

Przed złożeniem wniosków konieczne jest zapoznanie się z poszczególnymi ogłoszeniami o naborach oraz pozostałymi warunkami konkursowymi, które dostępne są na stronie internetowej www.morawskie-wrota.pl. W biurze LGD udzielane jest również bezpłatne doradztwo i pomoc w wypełnianiu wniosków. Z uwagi na duże zainteresowanie projektami wskazane jest wcześniejsze umówienie się.

Wszystkie dostępne środki pochodzą z Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:  Europa inwestująca w obszary wiejskie.logo-lgd