Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rymera w Radlinie po końcowym odbiorze - Powiat Wodzisławski

Rymera w Radlinie po końcowym odbiorze

Dzisiaj odbył się końcowy odbiór ul. Rymera w Radlinie. Inwestycja kosztowała 3,7 mln zł. Została sfinansowana wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin. Powiat pozyskał też na jej realizację wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych.

otwarcie ulicy Rymera z udziałem starosty Leszka Bizonia i burmistrz Radlina

Zakres przedsięwzięcia obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. Napierskiego do skrzyżowania z ul. Kominka. W ramach zadania wykonano 1,2 km nowej konstrukcji drogi. Ponadto wybudowano ponad 2 km nowych chodników, a także wykonano lub przebudowano odwodnienie drogi.

Obecny na odbiorze starosta Leszek Bizoń podziękował za dobrą współpracę przy realizacji inwestycji burmistrz Radlina Barbarze Magierze, a także przedstawicielom wykonawcy. Z kolei Barbara Magiera powiedziała, że inwestycję udało się zrealizować bez większych zakłóceń tym bardziej, że w tym samym czasie zamknięta była również droga miejska ul. Mariacka.

Patrząc na termin wykonania inwestycji były obawy ze strony wykonawcy, czy uda się ją zrealizować w zakładanym czasie  – Na szczęście udało się wykonać inwestycję w odpowiednim terminie. Dziękujemy za współpracę. Była szybka i merytoryczna reakcja i nie musieliśmy czekać na jakiekolwiek decyzje – podsumował przedstawiciel wykonawcy.

Za remont drogi odpowiadała wyłoniona w przetargu firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna.