POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

RYDUŁTOWY: TEATR POLSKA RUSZA W TRASĘ

W trudnym 2020 roku Teatr Polska rusza w trasę! Ze 115 spektakli zgłoszonych w bieżącym roku, Komisja Artystyczna zarekomendowała do objazdów teatralnych 19 spektakli, które zaprezentują się w 79 miejscowościach. W teatralne trasy ruszą m.in. Teatr Lalek Guliwer z Warszawy, Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc oraz Nowy Teatr z Warszawy. Pierwszy raz w swój teatralny objazd rusza Teatr SAFO z Rydułtów. Spektakl „Jo był ukradziony” będzie można zobaczyć m.in. w Gołkowicach, Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju. Do Ośrodka Kultury w Gołkowicach zapraszamy 16 października 2020 r. o godz. 18:00.

plakat ze spektaklu "Jo byl ukradziony"

Z recenzji Komisji Artystycznej spektaklu „Jo był ukradziony”: „(…) Największą siłą tej inscenizacji jest tekst – realizatorzy nie próbują z nim konkurować, podbijać teatralnymi środkami ładunku afektywnego poszczególnych opowieści. W rezultacie stajemy się słuchaczami serii „małych” bo bardzo osobistych historii – ich intymny zakres nie rysuje obrazu patetycznej, uogólnionej Wielkiej Historii, ale bezpośredniość doświadczenia w nich zapisanego dojmująco uzmysławia indywidualny, pozbawiony heroizmu wymiar ludzkiego cierpienia.

Zachęcamy do odwiedzenia strony programu: https://teatrpolska.pl/ , gdzie można znaleźć informacje o wszystkich spektaklach, które wyruszają w tegoroczną trasę wraz z datami prezentacji spektakli w poszczególnych ośrodkach kultury.

Program Teatr Polska jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.