Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski RYDUŁTOWY: OPEROWO-OPERETKOWA GALA KARNAWAŁOWA - Powiat Wodzisławski

RYDUŁTOWY: OPEROWO-OPERETKOWA GALA KARNAWAŁOWA

Rydułtowskie Centrum "FENIKS" serdecznie zaprasza na operowo-operetkową Galę Karnawałową, która odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18:00. Bilety w cenie 60zł, rezerwacja telefoniczna: 32 45 77 006.

plakat operowo-operetkowa gala karnawałowa

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa to wyjątkowy koncert, przywodzący na myśl najwspanialsze tradycje operowe. Specjalnie skomponowany program, zawierający słynne czardasze, walce, toasty, miłosne arie, duety i ansamble operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe to niepowtarzalny, lekki, dynamiczny a zarazem niezwykle liryczny spektakl. W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Rigoletto“ i wielu innych. Magię dawnego, roztańczonego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek (m.in. „Księżniczka czardasza”, „Zemsta nietoperza”), a szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Przygotowaliśmy dla Państwa pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Berlina, Krakowa i Wrocławia. Popisom śpiewaków towarzyszyć będzie wirtuozowska, brawurowa gra fortepianowa, a koncert oplecie barwne słowo wiążące. Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Wykonawcy:

Grupa Operowa Sonori Ensemble:

Agnieszka Drożdżewska – sopran (Wrocław)

Anna Wilczyńska – sopran (Wrocław)

Izabela Strzelecka – mezzosopran (Wrocław)

Marcin Kotarba – tenor (Kraków)

Ivo Michl – baryton (Praga)

Leszek Solarski – bas (Kraków)

Przemysław Winnicki – fortepian (Berlin)

Trio Stroikowe Reed Connection:

Michał Mogiła – obój

Jarosław Podsiadlik – klarnet

Rafał Dołęga – fagot

Prowadzenie koncertu: Agnieszka Drożdżewska i Leszek Solarski.