Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski RYDUŁTOWY: KINO W RCK "FENIKS" ZAPRASZA - Powiat Wodzisławski

RYDUŁTOWY: KINO W RCK „FENIKS” ZAPRASZA

Już od 21 maja zapraszamy na filmowe hity do kina w Rydułtowskim Centrum Kultury.

grafika kino

Co można zobaczyć w rydułtowskim kinie w najbliższy weekend? Sami przeczytajcie!

„Co w duszy gra”. Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie o zostaniu muzykiem jazzowym, nie spełni się. Zaczyna zadawać sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Pewnego dnia przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

plakat z filmu "Co w duszy gra"„Sound of metal” to jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku na ekranach kin. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed (nominacja do Oscara), Olivia Cooke i Paul Raci (nominacja do Oscara), a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser „Blue Valentine”. Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

plakat z filmu "Sound of metal"„Szczęściara” niezwykle pogodna i nieoczywista historia rudowłosej dziewczynki, która wbrew wszelkim oczekiwaniom nie załamuje się po stracie siostry i niezłomnie dąży do tego, aby przywrócić radość życia swym ogarniętym żałobą i konfliktami rodzicom.
Candice to uporządkowana, bardzo elokwentna i skrupulatna dwunastolatka, która niejednokrotnie musi się mierzyć z nieprzychylnością swoich rówieśników oraz poczuciem wyobcowania. Pomimo tych niesprzyjających okoliczności dziewczynka nie traci optymizmu, tryska energią i z rozbrajającą obojętnością podchodzi do wszelkich agresywnych zaczepek. Jej postawa jest tym bardziej imponująca, im więcej dowiadujemy się o historii rodziny Candice. Dziewczynka dzięki dwóm wydarzeniom – zadaniu domowemu „Moje życie jest alfabetem” i pojawieniu się w jej życiu niepospolitego chłopca Douglasa – postanawia pomóc swoim rodzicom rozprawić się z prześladującą ich przeszłością i przywrócić uśmiech na ich twarzach.

zdjęcie - kadr z filmu "Szczęściara"

Zapraszamy!