Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ruszył przetarg na Raciborską w Gorzycach i Bełsznicy - Powiat Wodzisławski

Ruszył przetarg na Raciborską w Gorzycach i Bełsznicy

Wczoraj (czwartek, 26 września) Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. ogłosił pierwszy z dwóch przetargów na inwestycje drogowe, na które władze powiatu pozyskały prawie 7 mln zł wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Jako pierwszy ogłoszono przetarg na modernizację kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w gminie Gorzyce. Termin składania ofert upływa 11 października o godz. 10:00.

dłoń

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 3512S na ogólnej długości 1378 m. Zakres robót obejmuje wykonanie nowej konstrukcji drogi (1378 m), przebudowę chodników (1378 m), budowę ścieżki rowerowej (443 m), budowę ciągu pieszo rowerowego (95 m), przebudowę odwodnienia drogi (kanalizację deszczową na odcinku 1378 m), a także przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Inwestycja musi zostać ukończona najpóźniej do początku października 2020 r.

Zainteresowani udziałem w przetargu oferenci zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości 70 tys. zł. Powiatowy Zarząd Dróg w celu dokonania oceny sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaga od oferentów wykazania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przebudową dróg na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 7,5 mln zł.

Z kolei dla przeprowadzenia oceny zdolności technicznej lub zawodowej wykonawcy, PZD oczekuje wykazania, iż w okresie ostatnich pięciu lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonawca zrealizował 1 robotę budowlaną, polegającą na wykonaniu warstw bitumicznych nawierzchni jezdni, 1 robotę budowlaną polegającą na budowie/przebudowie chodnika, 1 robotę budowlaną, polegającą na budowie kanalizacji deszczowej w ciągu drogi publicznej, o łącznej wartości tych robót minimum 7 mln zł brutto. Potencjalny wykonawca musi też wykazać, iż dysponuje osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.

Termin składania ofert upływa 11 października o godz. 10:00. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie też przetarg na modernizację ul. Mszańskiej i Turskiej w Wodzisławiu Śl. i Mszanie.