Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ruszył przetarg na przebudowę ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni - Powiat Wodzisławski

Ruszył przetarg na przebudowę ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę drogi powiatowej 5036S, czyli ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni. Na tę inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał wsparcie z Polskiego Ładu w wysokości 14 mln zł.

ulica Karola Miarki w Pszowie streetview z Maps Google dostęp 24.3.2022

W ramach inwestycji całkowicie przebudowana zostanie droga o długości prawie 5 kilometrów. Wymienione zostaną warstwy konstrukcyjne drogi, a jezdnia zostanie poszerzona. Droga otrzyma też nowe odwodnienie, a chodniki i pobocza zostaną przebudowane. Na realizację zamówienia wykonawca będzie miał 30 miesięcy od podpisania umowy.

W przetargu mogą wziąć udział oferenci, którzy poza innymi wymaganiami określonymi w ogłoszeniu, potrafią wykazać się odpowiednim doświadczeniem. PZD oczekuje ofert od firm, które w ciągu ostatnich pięciu lat wykonywały roboty drogowe przy wykonaniu warstw konstrukcyjnych jezdni, budowie lub przebudowie chodników oraz budowie kanalizacji deszczowej w ciągu drogi publicznej o łącznej wartości co najmniej 14 mln zł. Wykonawca jest ponadto zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 140 tys. zł.

Co ważne, kryterium oceny ofert stanowi nie tylko cena, ale również gwarancja – minimum 36, a maksimum – 60 miesięcy od zakończenia inwestycji.

Oferty należy składać elektronicznie na platformie przetargowej PZD do 8 kwietnia 2022 r. do godz. 10:00.

Foto: Maps Google, źródło: Internet, dostęp: 24.3.2022 r.

logo funduszu Polski ład